HABERLER

12 Nisan 2023 bizden

Hamaş Endüstri Sanayi Ve Tic. A.Ş.

Hamaş 2004 yılında iki yaratıcı makine mühendisi A.Hamdi Özkardeş ve Aşkın Ayçelep tarafından İzmir'de kuruldu. Firmanın kuruluş hikayesinin temeli bu iki kişinin güvenilir dostluğu olmasının yanısıra oldukça yaratıcı bir iş fikrine dayanmaktadır. Hamdi Bey, küçük dairesinde yaptırdığı tadilat esnasında menteşeli mutfak kapısının yarattığı gereksiz alan kaybından kurtulmak istemiş ve duvar içine gizlenen kapı mekanizması fikri böyle bir gereksinimden ortaya çıkmıştır. Fikrin iş çevreleri tarafından oldukça takdir görmesi ile ikisi de çalıştıkları firmadan istifa edip kendi işlerini sıfırdan kurmaya karar vermişlerdir.

Hamaş kelime anlamı olarak Azeri Türkçesi’nde “yol yoldaşı” anlamına gelmektedir. Ayrıca şirketin kurucu ortakları Hamdi Özkardeş ve Aşkın Ayçelep'in isimlerinin ilk heceleridir. Bu nedenle Hamaş kurulduğu günden beri gerek çalışanları gerekse müşterileriyle ilişkilerini 'yol yoldaşlığı' düşüncesiyle geliştiren bir anlayışa sahip olmuştur.

2005'te “MasterSlide” markasıyla piyasaya sundukları iş fikriyle inovatif bir yaklaşım getiren iki yol arkadaşı girişimci Endeavor tarafından da Türkiye’nin en etkin 4 girişimcisinden biri seçildi.

Rixos Bodrum
Rixos Borovoe Kazakistan
Rixos Premium Island Abudabi
Sembol
Acıbadem
Quasar
Radisson
Sky
Titanic
Vadi İstanbul
Zorlu
Quasar
Radisson
Sky
Titanic
Vadi İstanbul
Zorlu